Teknoloji

Modem Ağda Oturum Açma Hatası Çözümü

Önceki teknoloji makalelerimizde modem ile ilgili hata ve çözüm konularından detaylı bir şekilde bahsetmiştik. Bu makalemizde ise adım adım modem ağda otutum açma hatasından bahsedeceğiz. İnternet üzerinde bu konuda az kaynak bulduğundan dolayı yabancı kaynaklardan bilgileri sizler için derledik. Öncelikle bu yazıyı sonuna kadar okumanıza rağmen bir çözüme ulaşamazsanız yoruma yazarsanız hızlı bir şekilde yardımcı olmaya çalışacağız.

Modemin ağda oturum açması demek basit olarak bir ip adresi alarak internet alemine açılması anlamına gelir. Çözümden önce merak edilen şu konuya bir bakalım. Hiçbir ayarda değişiklik yapmamışken, durup dururken neden bu hatayı alıyorsunuz? Temel olarak Türk Telekom ya da Superonline internet sağlayıcı firmanın altyapıda güncelleme/değişiklik yaptığını düşünebilirsiniz. Problemin çözümü için ise aşağıdaki adımları birer birer deneyin. Bir adım çalışmazsa diğerine geçiniz.

  • Modeme reset atın,
  • Modeme bağlanın ve ağ ayarlarını statik ip yerine DHPC yapın,
  • Wifi şifreleme türünü wpa2 ile değiştirin.

Çok büyük ihtimalle bu soruna maddelerden biri kesin çözüm olacaktır. Yine de çözüme ulaşamazsanız ayrıca internet sağlayıcınızı arayarak detaylı bilgi isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.