Kediler Uykusunda Neden Miyavlar?

İnsanlar gibi, kediler de derin uykuya müdahale eden ve onları REM’in neden olduğu rüyalara ulaşmaktan alıkoyan uyku sorunları yaşayabilir. Huzursuz olan ve miyavlayarak veya ağlayarak şikayet eden bir kedi uykusuz kalabilir.

Kedilerde uyku yoksunluğu, uykuda nefes almayı etkileyen ve sinir sistemini yüksek tetikte tutabilen bir durum olan uyku apnesinden kaynaklanabilir. Kediler de uykusuzluk çekebilir.

İlginizi Çekebilir:  Köpeğim Neden Ayak Ucumda Yatıyor?

Kedinizin yeterince dinlenmediğini fark ederseniz, hastalığı ekarte etmek için veterinerinizi ziyaret edin ve kedinizi uyumaya teşvik etmek için öneriler isteyin. Bunlar, enerjisini yakmak için ekstra oyun zamanı, kedinize onu yormak için bir oyun arkadaşı bulma ve yatmadan önce güzel ve büyük bir yemek yemeyi içerebilir.

İlginizi Çekebilir:  Pomeranian Boo Tercih Edilmesi İçin 7 Neden

Ne yaparsanız yapın, sizi gecenin bir yarısı uyandırmak isteyen bir kediye teslim olmayın. Gece programı uykunuz için kaosa neden olabilir. Biraz ısrar ederseniz, onu uyku ve uyanma saatlerinize saygı duyması için eğitmek mümkündür. Kedilerin uykusunda miyavlama sebebi budur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara