İnternette Satılık Köpek Nasıl Bulunur?

Zaman geçtikçe piyasada cins köpek fiyatları aşırı derecede artış gösterdi. Bu durumdan dolayı evcil hayvan sahibi olmak artık bir külfetten çok lükse dönüştü. Pet shoplardan bir köpek satın almak istediğimiz zaman ne kadar güvenilir de olsa çok pahalıya mal olmaya başladı. Bu durumun sonucunda ise satılık köpek bulabilmeniz için Netteped sitesi devreye girdi. Sahibinden direkt olarak satın alabileceğiniz birçok cins köpek bulmak artık daha kolay. Direk sahibinden aldığınız için bir ticari maliyet hesaba girmiyor. Bu yüzden daha uygun fiyatlara evcil hayvan sahibi olabiliyorsunuz.

Örnek verecek olursak satılık poodle arıyorsanız bir pet shoptan 3000 – 3500 TL altı bir fiyat almanız çok mümkün değil. Fakat sahibinden kendi köpeğinin yavrularını çok daha uygun fiyatlara sahiplenebilirsiniz. Genellikle birçok hayvan sahibi köpek yavrularını mama ve bakım maliyetlerine sahiplendiriyor. Tabi bu maliyetler yedirilen mamanın kalitesine göre değişiklik gösterebiliyor. Bazı pet shoplar aldıkları uygun fiyatlı satılık köpeklerini de Nettepet üzerinden satışa sunuyor.

Satılık pug cinsi bir köpek arıyorsanız yine ilk ziyaret adresiniz nettepet olmalı diyebiliriz. Birçok yavru seçeneğinden size en sıcak gelen cins köpeğin sahibi ile görüşerek sahiplenebilirsiniz. Aynı zamanda bazı hayvan severler ücretsiz sahiplendirmek istediği evcil hayvanlarını yine bu site üzerinden paylaşarak onlara sıcak bir yuva bulmaya çalışıyor.

Fakat internet alışverişlerinde olduğu gibi bu piyasa içerisinde de bazı dolandırıcı şahıslar mevcut. Nettepet bunun önüne geçmek için size birkaç tavsiyede bulunmayı da ihmal etmiyor. Alacağınız köpeği mümkünse gidin sahibi ile yüz yüze görüşerek alın veya size gönderilecek olan evcil hayvanınızı kameralı görüşme yolu ile ödeme yapmadan önce bir kere görün. Eğer yavru köpek satan birine denk gelirseniz nettepet güven ortamı oluşturmak için satıcılara bir yorum sayfası oluşturmuş durumda. Yani evcil hayvanınızı alacağınız kişinin daha önceden ne gibi deneyimler yaşadığını bu yorumlar sayesinde görebilirsiniz. Mümkünse karşı taraftan yer bildirimi ve sabit bir numara istemeniz daha güvenli olacaktır. Sistem üzerinden ilan vermek ve üyelik açarak ilan incelemek isterseniz hiçbir ücret ödemek zorunda değilsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir