Yemek

Kek Yaparken Yağlı Kağıt Kullanılır mı?

Mutfakta yemek ve lezzetli tatlıları yaparken kullanacak pek çok kullanışlı araç ortaya çıktı. Son yıllarda sıklıkla kullanılan bu yardımcı ve neredeyse evde olmazsa olmaz olarak görülen şeylerden biri de yağlı kağıt. Ancak kek yaparken yağlı kağıt kullanılmasının kekin kabarmasına engel olduğuna dair bir dedikodu yayılıyor. Bu bilgi ne kadar doğru olabilir? Gelin birlikte çok kısa bir şekilde cevap verelim.

Kek yaparken gönül rahatlığıyla yağlı kağıt kullanabilirsiniz. Bu kekin kabarmasına kesinlikle engel olmayacak durumdur. Büyük ihtimalle bu türden olumsuz bir deneyim yaşadıysanız, keki yaptığınız esnada iyice çırpmamak ve yeteri kadar kabartma tozu eklememek gibi basit ancak temel hatalardan birini yapmış olabilirsiniz.

Sitemizde her yerde bulunan yemek tariflerini vermek yerine, bu türden ilginç soruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Yalnızca yağlı fırın kağıdı hakkında bile onlarca farklı soruya cevap vermiş bulunuyoruz. Siz yazıyı terk etmeden önce güzel bir haber daha verelim. Kek kalıbına yağlı kağıt sermenin bir avantajı daha var. Keki kalıptan bozulmadan ve rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Bu sayede görsel olarak hiçbir bozukluk olmamış olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.