Kia Sportage Rio Mode Tuşu Ne İşe Yarar?

En son ne zaman eski bir arabaya bindiniz? Bindiyseniz muhtemelen fazla detay özelliklerle karşılaşmadınız. Artık çoğu yeni modeller elektronik sistemler ile donanımlı. Bunun sonucu olarak sürüş konforunuz ve yakıt tasarrufunuz artıyor. Aynı şekilde Kia Sportage ve Kia Rio modeller sizin için drive mode özelliğini sunuyor. Tek yapmanız gereken mode tuşuna basmak. Peki bu özellik ne işe yarar?

Kia Drive Mode Tuşu Nedir?

Bu tuşa bastığınız vakit sürüş modları arasında geçiş yaparken gaz tepkimesi, şanzıman geçiş hızı, direksiyon sertliği hatta bazı durumlarda süspansiyon sertliğini ayarlayabilirsiniz. Bu modların kullanımı sizin sürüşten beklentinize göre değişiklik gösterir. Örneğin, ne derece konfor? Ne derece yakıt tüketimi gibi. Modların özellikleri aşağıdaki gibi.

ECO Sürüş Modu: Aracınızın gaz tepkimelerini düşürüp vites geçişlerini daha düşük devirlerde yaparak yakıt tasarrufunu ön planda tutar.

Sport Sürüş Modu: Süspansiyon sertleşip konfor azalsa da vites geçişlerinde ve gaz tepkimelerinde alacağınız performansı yaşamak için bu modu seçebilirsiniz.

Normal Sürüş Modu: Tüm özellikleri optimum seviyede tutmak için tasarlanmıştır.

Smart Sürüş Modu: Bu akıllı mod sizin tepkimelerinizi izleyerek ne zaman, nasıl bir sürüş modu istediğinizi tahmin ederek işe giderken konforlu ya da akşam vakti yüksek performanslı bir sürüş yaşamanız için sistemi ayarlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: