Otomobil

Toyota Key Not Detected Ne Demek?

Toyota araçların çoğu modelinde ve özellikle anahtarsız çalıştırma özelliği bulunan modellerde ekranda ‘key not detected’ uyarısı ile karşılaşılır ve bu uyarıyla birlikte araç çalışmaz. Bu hatayı gördüğünüzde endişe etmenize gerek yok. Muhtemelen hatayı görür görmez heyecanla internet aramasına başvurdunuz. Şimdi bakalım ve probleminizi adım adım çözelim. Toyota key not detected demek, anahtar cebinizde ya da orta konsolda iken araç anahtar ile giriş yaptığınızı tanımıyor ve çalışmaya izin vermeyecek demektir. Aynı zamanda kontağa takılan anahtar türlerinde de aynı sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durumda çözüme ulaşmak için deneyebileceğiniz tüm adımlardan birlikte bahsedelim.

Key Not Detected Çözümü

  • Öncelikle anahtar cebinizdeyse çıkarıp deneyin cebinizde sinyal alınmasını engelleyen başka bir eşya olabilir,
  • Anahtar kontakta ya da dışardaysa aracı kumandadan tekrar kilitleyip açın,
  • Bir diğer büyük ihtimal ise pilin bitmesidir son adım olarak kumanda pilini kontrol edin ve tekrar deneyin,
  • Anahtar yeni kopyaladığınız bir anahtar ise çip tarafından eşleşme başarılı bir şekilde yapılamadığından dolayı bir çalışıp bir hata verme gibi durumlar yaşayabilirsiniz.

Problemin devam etmesi halinde doğrudan Toyota servisinden destek almanız çözüm için daha mantıklı olacaktır. Anahtarcılar anlık ya da kısa süreli çözüm sunsa da kalıcı olarak probleminizi çözemeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds