Kılıçdaroğlu Büyükşehirleri Kazanacağız Deyince Kahkaha Atan Buket Aydın Görevinden Alındı

Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti ittifakının 31 Mart yerel seçimlerinde gösterdiği başarı medya üzerinde de etkisini göstermeye başladı. Kanal D spikeri Buket Aydın’ın kanaldaki görevine son verildi. 

Haber3’ün haberine göre Kanal D spikerlerinden olan Buket Aydın’ın görevine son verildi. Aydın’ın görevden alınmasına gerekçe olarak da Fatih Portakal’ın karşısına daha güçlü bir aday ve yüz ile çıkmak gösterildi. 

Buket Aydın’ı Görevden Alınmasına Götüren Süreç 

Kanal D’de yayınlanan seçime özel bir programda Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “İstanbul’u, Ankara’yı, İzmir’i alacağız” sözlerine “bugün formunuzdasınız” diyerek kahkaha atan sunucu Buket Aydın sosyal medyada çok konuşulmuştu. 

Alay Konusu Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti ittifakının İstanbul ve Ankara’da seçimleri kazanması sonrasında Buket Aydın’ın söz konusu videosu bir kez daha gündem oldu. Sosyal medyada pek çok kullanıcı Buket Aydın’ın kahkaha attığı videoyu paylaşarak Aydın’la dalga geçti. 

Arda Turan’a Dert Yandı

Arda Turan’a programında konuk eden Buket Aydın, Arda Turan’ın ”Algı oluşturmaya çalışanlar oluyor. Seçimden çıktık. Siz de bir sürü eleştiri alıyorsunuzdur” sözleri üzerine  Buket Aydın “Linç deyince sizi anlayabilecek isimlerden bir tanesiyim” diyerek cevap vermişti. 

Buket Aydın’ın Yerine Kim Geçecek? 

Yine Haber3’ün haberine göre Buket Aydın’ın yerine geçecek isim bir dönem Kanal D’de spikerlik yapan daha sonra da CNN Türk’e geçiş yapan Ahmet Hakan. Haber3’ün haberinde Fatih Portakal’a alternatif olarak Ahmet Hakan’ın getirileceği iddia edildi. 

Kanal D’den Yalanlama Geldi 

Buket Aydın’ın görevden alınmasına ilişkin çıkan haberlere yanıt veren Kanal D, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bugün bazı internet sitelerinde Kanal D Haber Başkanı ve sunucusu Buket Aydın’ın görevinden alındığına dair iddialar yer almıştır. Bu iddialar gerçek dışıdır. Buket Aydın görevine devam etmektedir. Bu haberleri yapanlarla ilgili hukuki süreç uygulanacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: