Biyografi

Buket Aydın Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Eşi Kim?

Buket Aydın kimdir, nereli ve kaç yaşında? Buket Aydın’ın eşi kimdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “Buket Aydın”dan söz edeceğiz. 

Buket Aydın Kimdir? 

— Spiker 

— Sunucu 

Buket Aydın, Türk spiker ve sunucu. 1 Ocak 1985 tarihinde Bursa’da dünyaya gelen Buket Aydın, üniversite eğitimi için İstanbul’a geldi ve burada İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Buket Aydın daha sonra Attila İlhan’ın şiirleri üzerine yüksek lisansını tamamladı ve Kadıköy’de bulunan Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursu’ndan iyi bir derece ile mezun oldu. 

Buket Aydın daha sonra 1 sene boyunca özel bir radyoda haber spikerliği görevinde bulundu. Ardından Kanaltürk ekranlarında spor bültenlerini sunan Aydın, hafta sonu haber bültenlerini de sundu ve dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 

Buradaki başarısının ardından TRT Türk’e transfer olan sunucu bu kanalda program sunuculuğu görevinde bulundu. 2011 senesinin Nisan ayında revizyona giden NTV’ye geçen Buket Aydın, burada haber kuşaklarında sunuculuk yaptı. 

NTV’de uzun bir dönem çalışan Buket Aydın, bu kanalda hafta içi 23.00’da başlayan Gece Bülteni Kuşağı ve 20.00’da başlayan Ana Haber Bülteni’ni sundu. Aydın daha sonra 2018 senesinin Nisan ayında Kanal D’ye transfer oldu ve bu kanalda da Ana Haber Bülteni’ni sunmaya başladı. 

Akademik Hayatı 

İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olan Buket Aydın, daha sonra Attila İlhan’ın şiirleri üzerine yüksek lisans yapmıştır. Buket Aydın ayrıca Nişantaşı Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü öğretim görevlisidir.

Özel Hayatı 

Kanaltürk, NTV ve Kanal D ekranlarında uzun bir süre sunuculuk yapan Buket Aydın, 2013 senesinde iş adamı Erce Baykal ile dünya evine girmiştir. 

Kılıçdaroğlu’na Kahkaha Atması Olay Oldu

Sunucu Buket Aydın’ın Kanal D’de konuk olarak programına katılan Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Büyükşehirleri alacağız” sözleri üzerine gülerek “bugün formunuzdasınız” diyen Buket Aydın’ın sözleri sosyal medyada geniş yankı uyandırmıştı.

Arda Turan’a Dert Yandı

Arda Turan’a programında konuk eden Buket Aydın, Arda Turan’ın ”Algı oluşturmaya çalışanlar oluyor. Seçimden çıktık. Siz de bir sürü eleştiri alıyorsunuzdur” sözleri üzerine  Buket Aydın “Linç deyince sizi anlayabilecek isimlerden bir tanesiyim” diyerek cevap vermişti.

Kanal D’den Kovuldu mu? 

Haber3’ün haberine göre Buket Aydın’ın Kanal D’deki görevine son verilirken Aydın’ın yerine geçecek isim olarak da Ahmet Hakan gösterildi. Ancak Kanal D’den yapılan yazılı açıklamada söz konusu iddialar yalanlandı. Kanal D’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bugün bazı internet sitelerinde Kanal D Haber Başkanı ve sunucusu Buket Aydın’ın görevinden alındığına dair iddialar yer almıştır. Bu iddialar gerçek dışıdır. Buket Aydın görevine devam etmektedir. Bu haberleri yapanlarla ilgili hukuki süreç uygulanacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.