Gündelik HayatSağlık

Kimyon Safra Kesesine İyi Gelir mi?

Kimyonu mutfaklarımızda sıklıkla kullanılırız. Yemeklere verdiği aroma oldukça iyidir. Kimyon aynı zamanda birçok rahatsızlığı dindirmek için de bir aracı olarak kullanılır. Tüketen çoğu kişi kimyondan memnun. Ancak kullanımına dikkat etmek ve dozunda kullanmak önemli olduğu gibi her rahatsızlık için kullanılmaması gerekir. Peki kimyon safra kesesine iyi gelir mi? Rahatlatır mı?

Kimyon içinde bulunan yağlar ve antioksidanlar sayesinde birçok mide rahatsızlığını yatıştırır ve midedeki gazı alarak şişkinliği hafifletir. Örneğin mide gazı, şişkinlik gibi rahatsızlıklar için kimyonu çay olarak ya da yemeklerde kullanmak bu rahatsızlıklarınızı hafifletebilir. Fakat safra kesesi rahatsızlıkları gibi baharatların zarar verdiği rahatsızlıklar için kimyon kullanmak iyi olmayabilir. Kimyon bu gibi rahatsızlıklarda midede gaz yapabilir ya da şişliğe sebep olabilir. Bunun yanında safra kesesi rahatsızlıklarında mideyi zedeleyecek etkili baharatların kullanılmaması gerekir. Tuz, sirke gibi asidik yiyecekler de safra kesesi gibi rahatsızlıklarda olumsuz etkilere sebep olabilir.

Bütün bunların yanı sıra, bu gibi rahatsızlıklarınızda profesyonel destek almalı ve ürünleri kullanmak için doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds