Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Saç Dökülmesi

Tüp mide ameliyatını oldunuz. Başarılı bir ameliyat geçirdiyseniz çok büyük ihtimalle daha önce hissetmediğiniz kadar mutlu ve huzurlu hissediyorsunuz. Hatta bu duyguyu özgür hissetmek olarak tanınlasam sanıyorum abartmış olmam. Her ne kadar kilo vermeniz sırasında yaşadığınız mutluluk bu olumsuzlukları görmezden gelmenize yardımcı olsa da ilk birkaç ay yeni vücudunuza ve yeme düzeninize alışmak biraz zorlayıcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Aç Karnına Soda İçmek Zararlı mı?

Bugünkü konumuz ise bu evreyi de atlatmak üzereyken başınıza büyük ihtimalle gelecek olan saç dökülmesi problemidir. Tüp mide ameliyatı sonrası saç dökülmesi yaşadıysanız gidip hemen hangi şampuanı kullanmanız gerektiğini araştırmayın. Üzülerek söylüyorum ki yaşadığınız saç dökülmesi metabolik değişimlerinizden dolayı olduğu için dışarıdan kafanıza döktüğünüz bir şampuan ile bu sorunu çok büyük ihtimalle  çözemeyeceksiniz.

Peki şimdi ne yapmalı? Tüp mide sonrası dökülen saç geri çıkar mı? Burada hemen içinizi rahatlatayım. Metabolik sistemleriniz oturmaya başladıkça yani yaklaşık 7-8 ay içinde dökülen saçlarınız tekrar çıkmaya başlayacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Uyumadan Önce Nurofen İçilir mi?

Bu sırada sizin yapabileceğiniz şeyler ise, beslenme düzeninize sıkı sıkıya dikkat etmeniz olacaktır. Ayrıca doktorunuzun size tavsiye ettiği vitaminleri ve destek ilaçları mutlaka düzenli olarak kullanınız. Bunlar sadece saçlarınız için değil vücudunuzun tüm sisteminin daha düzenli çalışmasına yardımcı olur ve bağışıklık sistemini korur. Unutmayın! Bu değişimlerden ve hızlı kilo kaybından dolayı bir süre hassas bir vücudunuz var. Bu ameliyat size verilmiş bir fırsat. Bunu iyi değerlendirmez ve kendinize dikkat etmezseniz saç dökülmesi gibi geçici problemlerle değil daha büyük sorunlarla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  7 Adımda Sağlıklı Bir Gün

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir