Ekonomi

KMH Anapara Tahsilatı Ne Demek? Denizbank

Geçen günlerde şikayetlerin konu halinde açıldığı bir internet sitesinde Denizbank’a yapılan şikayetler arasında garip bir konuya rastladım. Bir müşterinin hesabından KMH anapara tahsilatı adı altında çekim yapılmış. Bunun ne olduğu hakkında bir bilgisi olmayan kullanıcı haliyle bankaya ulaşmaya çalışıyor. Öncelikle KMH demek, kredili mevduat hesabının kısaltılmış ifadesidir. Bu hesap türü bildiğiniz bir kredi bakiyesi gibi işlemekte ve günü geçen borcunuz otomatik olarak tahsil edilmektedir.

KMH anapara tahsilatı demek ise, hesap hareketlerinde görüldüğünde merak konusu olmaktadır. Bu faizler hariç olmak üzere ana borcunuzun vadesiz hesabınızdan otomatik olarak tahsil edildiği anlamına gelir. Bunun önüne geçmek amacıyla hesabınızda bulunan tüm otomatik ödeme talimatlarını iptal edebilirsiniz. Tekrar hesap hareketinde bu şekilde bir tahsilat gördüğünüzde doğrudan şubeye ya da banka merkezine dilekçe ile başvurunuz. Ancak borcunuz çok geciktiyse banka talimatınız bulunmasa da sistemsel olarak otomatik hesabınızı kontrol ederek tahsil yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds