Viessmann Kombi Comfort Ne Demek?

Eğer Viessmann Kombi kullanıyorsanız öncelikle kombinizin kullanım kılavuzunu incelemenizde fayda var. En son teknoloji ile üretilmiş olan Viessmann kombilerin kullanım kolaylığı sağlayan pek çok özelliği bulunuyor. Ekonomik ve tasarruflu çalışmayı baz alarak üretilen bu marka kombiler en çok tercih edilen kombilerin arasında ilk sıralarda yer alıyor. Viessmann kombinizi yeni almışsanız bilmeniz gereken ilk şey kombinizin comfort konumda çalıştırmanız ve bu konumun size sağladığı faydaları bilmenizdir.

İlginizi Çekebilir:  Osmanlı Devleti’nde Önemli Saraylar ve Özellikleri

Viessmann Kombinin Comfort Konumu Ne Gibi Faydalar Sağlıyor?

Viessmann kombilerinin kullanım kolaylığı ve hem çevreci hem de ekonomik çalışma çalıştırma özelliği nedeni ile kombi piyasanın en çok tercih edilen kombilerinin arasında yer alıyor. Kış aylarında ve ya yaz günlerinde her mevsim için ekonomik konumu olan Viessmann kombiler doğal gaz ve elektrik tasarrufu yapara faturalarınızı düşürür. Viessmannmarkasının kombisinde bulunan comfort konumu anlaşıldığı üzere konforlu konum anlamına gelir. Comfort konumun da çalışan kombileriniz ısı ayarı yaparak gereksiz doğal gaz ve gereksiz elektrik sarfiyatını düşürür. 

İlginizi Çekebilir:  Havuz Yapımı

Kombiyi eco modunda kullanırsanız, kombiyi ayarladığınız su sıcaklığına göre +2 ila -14 derece aralıklarında daha az çalışarak tasarruflu ısınmanıza olanak verir. Eğer comfort modunda kullanırsanız +5 ila -10 derece aralıklarında daha sık çalışır ve gaz tüketimi biraz daha fazla olur.

Kombide Eco / Comford Modu Nedir? Ne işe Yarar?

Bazı kombilerde kullanım panelinin üzerinde,  eco / comford tuşu bulunmaktadır. Kombiyi eco/comfort modlarınaalmaya yarar.

İlginizi Çekebilir:  Adana’da Hangi Cephe Ev Alınır?

Kombiyi eco modunda kullanırsanız, kombiyi ayarladığınız su sıcaklığına göre +2 ila -14 derece aralıklarında daha az çalışarak tasarruflu ısınmanıza olanak verir. Eğer comfort modundakullanırsanız +5 ila -10 derece aralıklarında daha sık çalışır ve gaz tüketimi biraz daha fazla olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara