Biyografi

Koray Şerbetçi Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli?

Koray Şerbetçi kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı yazarların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Koray Şerbetçi’den söz edeceğiz.

Koray Şerbetçi Kimdir?

  • Tarihçi & Yazar.

1976 yılında Sivas’ta dünyaya gelen Koray Şerbetçi, lisans eğitimini 1997 yılında Ankara Üniversitesi DTCF Tarih Bölümü’nde tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimini Trakya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Genel Türk Tarihi Bölümü’nde tamamlamıştır. Bir süre Kırklareli’nde tarih öğretmeni olarak görev yapan Koray Şerbetçi, sonrasında farklı proje ve platformlarda görev almıştır. Mihenk ve Tefekkür dergilerinde tarihle ilgili çeşitli yazı ve makaleler kaleme alan Koray Şerbetçi, ayrıca An ve Zaman ile Tarihin Sırları programı ile CNN Türk ekranlarında yayınlanan ”Zamanın Kırılması” programının da sunuculuğunu yapmıştır. Koray Şerbetçi TRT Belgesel ekranlarında yayınlanan ”Türk Okçuluğunun Serüveni” belgeselinde uzman konuk olarak yer almıştır.

Twitter ve Instagram hesaplarından da paylaşımlarına devam eden Koray Şerbetçi, kendisini ”serbest tarihçi ve iflah olmaz bir mistik” olarak tanımlamaktadır. Tarihçi Koray Şerbetçi hakkında merak edilen evli mi bekar mı, eşi kimdir gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • haberler.com, Koray Şerbetçi, erişim tarihi: 4 Ekim 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.