Biyografi

Şükrü Seçkin Anık Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Şükrü Seçkin Anık kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı yazarların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Şükrü Seçkin Anık’tan söz edeceğiz.

Şükrü Seçkin Anık Kimdir?

  • Yazar.

1992 yılında Ankara Keçiören’de dünyaya gelen Şükrü Seçkin Anık, Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Cengiz Anık’ın oğludur. Çankaya Kılıçarslan Lisesi’nden 2009 yılında mezun olan Şükrü Seçkin Anık, lisans eğitimini ise 2016 yılında Gazi Üniversitesi Tarih Bölümü’nde tamamlamıştır. Şükrü Seçkin Anık, ”17. yüzyıla ait bir okçuluk risalesi: Tezkire-i Rumat” başlıklı teziyle yine aynı bölümde yüksek lisans eğitimi almıştır. Anık, şu anda Hacettepe Üniversitesi’nde doktora eğitimine devam etmektedir.

Şükrü Seçkin Anık’ın ”Tezkere-i Rumat: Okçular Tezkiresi (derleyici) ve Modern Okçulukta Makaralı Yay (editör) isimlerinde iki kitabı vardır. Şükrü Seçkin Anık, ayrıca TRT Belgesel ekranlarında yayınlanan Türk Okçuluğunun Serüveni isimli belgeselde de tarihçi olarak yer almıştır. Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Şükrü Anık akademik çalışmalarına devam etmektedir.

kaynakça:

  • tez.yok.gov.tr, Şükrü Seçkin Anık, erişim tarihi: 4 Ekim 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.