Ekonomi

Koton Can Bonomo Koleksiyonundan Beklediğini Alamadı

Koton’un Sonbahar-Kış sezonunda erkek giyimin yüzü olan Can Bonomo, beklentilerin altında kaldı. Yeni sezona Zeynep Tosun, Arzu Sabancı, Can Bonomo ve Fahriye Evcen gibi önemli isimlerle giren Koton’da Can Bonomo koleksiyonunda beklenen satışların gerçekleşmemesi üzerine Can Bonomo koleksiyonundaki ürünler indirime girdi.

Koton’un erkek koleksiyonu olan “Menswear”, bu sezon Can Bonomo koleksiyonu ile zenginleştirildi. Tarz sahibi olmak, değişik bir stil yaratmak mottosuyla reklam olan Can Bonomo koleksiyonunda özellikle kot pantolon modelleri rağbet görmedi.

“İz bırakan kabanlar moda” mottosuyla Fahriye Evcen imzalı koleksiyonda fark yaratan Koton, Can Bonomo imzalı koleksiyonda adeta çakıldı.

Öte yandan erkek aksesuarları arasında yine Can Bonomo imzalı aksesuarları yer almış, fakat aksesuarlar da rağbet görmemişti.

Bunun üzerine Koton, Can Bonomo koleksiyonunda indirime gitti ve özellikle kot pantolonlarda yüzde elliye varan fiyat indirimlerine başvurdu.

Koton’un geçtiğimiz sene Menswear yüzü şarkıcı Teoman olmuştu. Aynı akıbeti Teoman’da da yaşayan Koton’un iki senedir Menswear’da istediği başarıyı elde edemiyor.

Öte yandan Koton’un Can Bonomo koleksiyonunda istediği başarıyı elde edemesi üzerine Zeynep Tosun imzalı “yılbaşı” koleksiyonuna ağırlık verdi.

Alınan kötü sonuçların ardından bir sonraki sene Can Bonomo ile yola devam etmeyecek olan Koton’un bir sonraki reklam yüzünün olumlu sonuçlanıp sonuçlanmayacağı merak konusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.