Koton’un Sahibi Yılmaz Yılmaz Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Koton’un sahibi kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Koton’un yönetim kurulu başkanı Yılmaz Yılmaz’dan, kaç yaşında ve nereli olduğundan kısaca söz edeceğiz.

Yılmaz Yılmaz Kimdir?

Koton’un yönetim kurulu başkanı, sahibi ve aynı zamanda kurucusu olan Yılmaz Yılmaz, 1988 yılında İstanbul Kuzguncuk’ta 25 metrekarelik bir dükkanda ihracat fazlası ürünleri satarak Koton markasını yarattı. Deniz subayı olan Yılmaz Yılmaz, askerlik görevinden istifa ederek mağazacılık sektörüne yöneldi ve bu alanda çalışmalarına devam etti.

İlginizi Çekebilir:  Şeyma Korkmaz Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Eşi Kimdir? Boyu?

1996 yılında Almanya’da ilk yurt dışı mağazasını açan Koton, daha sonra kurumsallaşma sürecini hızlı bir biçimde sağladı ve Türkiye’nin sayılı markaları arasında yer aldı.

Yılmaz Yılmaz’ın eşi Gülden Yılmaz da kendisine bu yolda en büyük desteği veren kişi oldu. İstanbul Kuzguncuk’ta 25 metrekarelik bir alanda başlayan Koton macerasında Yılmaz Yılmaz’ın en büyük destekçisi olan Gülden Yılmaz, bugün de Koton’un yönetim kadrosunda yer alıyor.

Yılmaz Yılmaz, Koton kariyeri için bir dönüm noktası olarak Arman Kırım’ı göstermişti. Yılmaz, Arman Kırım hakkında ”Arman Ağabey’in bize çok emeği vardır sayesinde olaylara farklı bakmaya başladık”  ifadelerine vermişti.

İlginizi Çekebilir:  Cansu Dengey Acar Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Eşi Kim?

Koton’un Mağaza Sayısı ve Rakamlar

Koton, Şubat 2019 itibariyle Türkiye genelinde 64 306 mağazaya sahip. Bu mağazalardan ikisi toptan satış mağazası. Koton’un yurt dışında da 193 mağazası bulunuyor. Toplamda 499 mağazası ile 2023 vizyonuna doğru emin adımlarla ilerleyen Koton, Türkiye’nin de en büyük 50 perakende şirketi arasında 9. sırada yer alıyor.

Yılmaz Yılmaz ve Gülden Yılmaz çiftinin iki çocuğu var. 21 yaşında Deniz adında bir kızı 18 yaşında Ege isminde bir oğulları olan çiftten Yılmaz Yılmaz: “Bana göre çocuklar nasıl istiyorlarsa hayata oradan başlasınlar. Koton’da da illa bir yere gelecekler diye bir şey yok, onlar istese de gelemeyebilirler. Bir yere gelmelerinin yeteneklerine bağlı olduğunu düşünüyorum” ifadelerine yer veriyor. (Radikal)

İlginizi Çekebilir:  CNN Türk Sorgu Sual Programının Sunucusu Melis Özcan Kimdir?

Koton’un Misyon ve Vizyonu

Vizyon: Müşterilerimize en beğenilen koleksiyonları sunarak 2023 yılında beş kıt’aya yayılmak ve global moda markası olmak.

Misyon: Modayı kişileştirerek müşterilerimizin hayatına tarz ve güzellik katmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir