Koyu Renkler Giyerek Daha Zayıf Görünebilirsiniz

Yaz mevsiminin yavaş yavaş yerini güze bırakmasıyla beraber yazdan kalan kilolarına paravan çekmek isteyenlerin bu günlerde yeni tercihi ve tüm zamanların vazgeçilmez rengi siyah oldukça moda. Peki siyah renk neden zayıf gösterir? Hangi renkler sizi olduğunuzdan daha kilolu gösteriyor? Kilolu görünmek için hangi renkleri tercih etmelisiniz? Zayıf görünmek için neden koyu renkli elbiseler giymelisiniz? İşte tüm yanıtları;

Zayıf Görünmek İçin Siyah ya da Koyu Renkler Tercih Edin

Lacivert, siyah, koyu kahverengi, haki gibi koyu renkler sizi olduğunuzdan çok daha zayıf gösterir. Peki bunun nedeni nedir? Siyah renk doğada olmayan bir renktir. Çevremize baktığımızda orijinal halinde siyah olan çok çok az meta vardır. Bunun nedeni de güneş ışığını alamamış olmasından kaynaklanır. Öte yandan siyah renk güneş ışığını emerek, yansıtma oranını en aza indirir böylece siyah renk çevredeki tüm ışınları üzerine çekerek bir toplanma yaratır. Bu da sizin olduğunuzdan daha zayıf görünmenize neden olur. Koyu renkler ışığı olduğu gibi soğurduğu için zayıf görünmenin böyle bir fiziksel açıklaması var.

Açık Renkler Kilolu Gösteriyor

Beyaz, bej, krem rengi gibi light renkler sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterir. Bunun nedeni de tıpkı siyah renkte olduğunun tam tersidir. Açık renkler, özellikle beyaz gibi, ışığı olduğu gibi yansıttığı için oluşan görüntünüz daha kilolu olacaktır. Güneş ışınlarını emmeyen açık renkler, ışığın üzerinizdeki elbisede toplanmayıp çevreye ışık saçarak gelen ışınları yansıtır. Haliyle gerçekte daha zayıf olan siz bu fiziki sebepten ötürü daha kilolu görünebilirsiniz.

Özellikle zayıf görünmek isteyenler her ne kadar büyük bir eziyete dönüşse de ”koyu renkli” giysileri tercih etmelidirler. Tatil dönüşlerinde ”zaten kış geldi” deyip dilediğiniz elbiseyi giyebilirsiniz. Ya da herhangi bir yere gittiğinizi varsaydığımızda, gideceğiniz yerde zayıf ve fit görünmek için ”koyu renkler” imdadınıza yetişecektir.

Peki zayıf olup kilolu görünmek isteyenler ne yapmalı? Bu sorunun cevabı da tıpkı yukarıda olduğu gibi açık renkler tercih etmekten geçiyor. Her rengin açık tonunu ve bilhassa beyaz rengini seçebilirsiniz. Bu ışığın yansıması kuralının devreye girmesiyle sizi çevrenize olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir.

Siyah Renk Bir Adım Daha Önde

Siyahın asil duruşu ve gücü temsil eden tonu, siyah giydiğinizde çevrenizden olumlu tepkiler almanıza sebep olacaktır. Yalnız sürekli tercih edilen alt-üst siyah kombini üst üste giyildiği takdirde ”iş” ya da ”yas” statüsünde değerlendirilmenize sebep olacaktır. Sadece üst giyimde siyahın tercih edilmesi tercihen idealdir. Özellikle karın bölgesindeki simitlerin göze hoş gelmeyen görüntüsünü bu sayede engelleyebilirsiniz.

Beyaz Renkler Fit Olanlar İçin Oldukça İdeal

Beyaz ve tonlarının sadeliği, temizliği ve saflığı temsil etmesi; basit yaşamla özdeşleşmesi kilolarından memnun olanlar için oldukça iyi bir tercih. Eğer fazla kilolarınız sizi rahatsız etmiyorsa da zaten beyaz ve tonları, sadeliği ve temizliği sevenlerin bir numaralı tercihi olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.