Otomobil

Krank Sensörü Çekişi Etkiler mi?

Krank sensörü ufacık bir parça olmasına rağmen aracınızda hayati derecede önemli bir rol oynar. Otomobil kategorimizde özellikle son makalelerimizde bu hayati önem tabirini sıkça kullanıyoruz. Motor ve motorun bulunduğu tüm parçalar aracın çekişini etkiler. Buradan da anlayacağımız gibi ‘krank sensörü çekişi etkiler.

Bunu daha iyi anlamak için krank sensörünün ne işe yaradığından bahsedelim. Motorun devir sayısını anlık olarak ölçerek pistonlara hareket emri verir ve böylelikle stabil ve dengeli hızlanma sağlamak amacıyla devir sayısını kontrol eder. Bu parçanın arızalanması halinde araç anlamsız şekilde stop etmeye başlar. Hızlanırken silkeleme gibi problemler baş gösterir ve en önemlisi araç çekişten düşer. Bu arızanın giderilmesi için büyük ihtimalle sadece o parçanın değişmesi yeterli olabilir. Bu şekilde sürüşe devam ederek araca ağır zararlar vermek yerine biran önce servise uğramanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds