Sağlık

Kreatin Böbrek Ağrısı Yapar mı?

Önceki makalemizde kreatin desteğinin vücudunuzda yağlanma ve hacim yapıp yapmadığı hakkında çeşitli bilgiler verdik. Bu makalemizde ise kullanıcıların bildirdiği bir şikayeti inceleyeceğiz. Kreatin içen bazı kişiler böbrek ağrısı çektiklerinden bahsetmiş. Peki bunca yorum tesadüf olabilir mi? Kreatin neden böbrek ağrısı yapar? Gelin hızlıca cevaplayalım.

Normal şartlarda bir takviye ürünü kullanmadan dahi yoğun karbonhidrat gibi vücutta su tutucu gıdalar tükettiğiniz anda beraberinde yüksek miktarda su içmeniz gerekecektir. Su atmak için su tüketmeniz gereklidir. Bilinen ve uygulanan ancak yanlış olan en büyük bilgilerden biri budur. Hal böyle olunca kreatin gibi bir maddenin böbrekler tarafından süzülmesi söz konusu olduğundan dolayı böbrek ağrısı yapabilir. Bunu önlemek için su tüketiminizi artırmanız önerilir.

Sonuç olarak, böyle bir etki görülebilmekle birliktr bol miktarda su içerek bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz. Ancak böbrek ağrısı hafife alınmayacak bir şikayet olduğundan dolayı beraberinde doktorunuza başvurmanız çok akıllıca bir yol olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.