Ekonomi

Kredi Kartı Beyan Edilen Gelir Ne Demektir?

Kredi kartı başvurusu yaparken, genellikle başvuru formunda “beyan edilen gelir” veya “net gelir” gibi ifadeler kullanılmaktadır. Popüler bir şekilde yaygınlaşmaya başlayan bu durum, internette araştırmaya neden olabiliyor. Bugünkü yazımızda bu konuyu detaylı bir şekilde açıklayarak sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Beyan edilen gelir, başvuru sahibinin elde ettiği toplam brüt gelirin bir tahmini ya da beyanıdır. Bu gelirin, maaş, emekli maaşı, kira geliri, faiz geliri, komisyon, prim veya diğer işletme gelirleri gibi kaynaklardan elde edilen tüm gelirleri kapsaması gerekmektedir. Kredi kartı başvurusu yapan bir kişi, beyan edilen geliri doğru bir şekilde bildirmelidir. Yalan yanlış bilgiler kartı almanızı engeller. Çünkü kredi kartı veren kurum, başvuru sahibinin beyan ettiği gelirin doğruluğunu başka kollardan kontrol edebilir. Başvuru sahibi beyan ettiği gelirin üzerinde bir kredi limiti alabilir. Ancak, beyan edilen gelir gerçek gelirin altında ise, ödeme zorlukları yaşayabilir ve kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds