Ekonomi

Kredi Kartı Dönem İçi Toplam Ne Demektir?

Kredi kartı kullanıcıları, ödemelerini yapmak için banka tarafından sınırlandırılan süreye göre hareket ederler. Kullanıcının ödeme yapması için belirlenen bu süre içerisinde, gerekli olan ödemelerin tamamlanması ve anlaşmanın devamı sağlanır. Bu süreler genel olarak bir ay olarak belirlenmektedir. İşte tam da bu noktada kullanıcılar farklı ve bilinmeyen kavramlar ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Bunlardan bir tanesi olan “Kredi Kartı Dönem İçi Toplam” sistemi, oldukça karmaşık bir konudur. O yüzden bugünkü yazımızda dönem içi toplam yapısını açıklayarak bilgi vermeye çalışacağız.

Kredi Kartı Dönem İçi Toplam, kredi kartı kullanıcısı ile bankanın belirlediği süre içerisinde yapılan tüm harcamaların toplamını ifade eder. Hesaplaması yapılırken kolay yöntemler tercih edilerek kullanıcıya sunulur. İşlem içerisinde yani kredi kartı ekstresinde, her bir işlem için ayrı ayrı tutarlar belirtilmektedir. Bu tutarlar, toplandığı zaman kredi kartı dönem içi toplamını bize verir. Ancak burada unutulmamalıdır ki dönem içerisinde yapılan ödemeler de hesaba katılmaktadır. Yani kısa bir örnek vermek gerekirse, bir kullanıcı 1000 TL harcama yaptıysa ve 500 TL ödemesi varsa, kredi kartı dönem içi toplamı 500 TL olur. Bu noktada gerekli ödemelerini de yaparak dönem içi toplam işlemini sonlandırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi