Ekonomi

Kredi Kartı Pasif Durumda Ne Demektir?

Kredi kartı, günümüz dünyasında finansal bir araç olarak kullanılan bir karttır. Kartlar, bankalar ya da finansal kuruluşlar tarafından çıkartılarak kart sahiplerine iletilir. Kart sahipleri ise anlaşmalı olduğu yer ile belirli bir alışveriş yapma ve borçlanma imkanına sahip olarak harcamalar yapabilmektedir. Kullanıcılar her geçen gün farklı sorular ile karşılaşarak internette araştırma yapabiliyor. Bu noktada sıkça duyulan bir terim olan kredi kartı pasif durumda ne demek sorusu, birçok kişi tarafından merak edilmektedir.

Kredi kartının pasif duruma geçmesi, eskisi gibi kullanım sağlayamayacağınızı ve ödemelerinizde problem yaşayacağınıza bir göstergedir. Bu durum özellikle birçok farklı sebebe bağlı olarak ortaya çıkabilir. Bu sebepler arasında bir yoğunluk sıralaması yapacak olursak, kartın uzun süre kullanılmaması, borcun ödenmemesi, kartın çalınması veya kaybolması gibi durumlar yer alır. Her bir durum kullanıcının ileri zamanlarda sorunlar yaşamasına neden olarak kredi limitini etkileyebilmektedir.

Kartınız pasif duruma geçtikten sonra anlaşmalı olduğunuz kuruluş ile iletişime geçerek bilgi verebilir, yeni bir kart talep edebilirsiniz. Eğer kartın borcu ödenmemişse bu noktada ilk önce borcun ödenmesinin yapılması istenir. Ardından yeni kart tarafınıza iletilerek kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.