Ekonomi

Kredi Kartı İbrazı Ne Demek?

İbraz kelime anlamı olarak ortaya çıkarıp göstermek demektir. Kredi kartı veya kimlik ibrazında da aynı anlamlara gelmektedir. Kredi kartı ibrazı bir kurum tarafından sizden istenen, kartın size ait olduğunu ve işlemin tarafınızdan yapıldığını ispat eder nitelikte bir uygulamadır. Kurumlar kredi kartı ibrazını güvenlik amacıyla istedikleri gibi, prosedürleri gereği de ibraz isteyebilirler. Örneğin, araç kiralama esnasında kredi kartının araç kiralayan adına olması istendiğinden dolayı ödemeyi online olarak yapsanız dahi ofiste kartınızı görmek isteyeceklerdir.

THY Kredi Kartı İbrazı Nedir?

Türk Hava Yolları ödül bilet ya da normal bilet alışınız sonrası havalimanında check-in esnasında güvenlik amacıyla kredi kartı ibrazı isteyebilir. Aynı zamanda bilette değişiklik yapmak için biletin düzenlendiği kişinin kendisi yeterli olsa da ödemeyi yapan farklı olduğu durumda. İade tutarı kredi kartı sahibine yatırılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi