Ekonomi

Kredi Kartı Ödeme Sözü Ne Demek?

Bankanızda kullandığınız kredi kartı ödeme sözü verecek kadar geciktiyse bu kredi notunuzu etkileyecek büyük bir problemdir. Kredi kartınızda gecikme yaşadığınızda bankanın prosedürüne bağlı olarak, gecikme süresine göre bankadan ya da banka adına arayan alacak firmaları tarafından aranırsınız. Asgari tutarı düzenli olarak ödemeniz kredi notunuzu çok iyileştirmese de böyle bir duruma düşmenizi engelleyecektir.

Kredi Kartı Ödeme Sözü Ne Demek?

Kredi kartınızın borcu geciktiyse ve asgari tutardan düşük oranda ya da hiç ödeme yapmadıysanız banka tarafından telefonla aranarak ya da mobil uygulamaya giriş yaptığınızda bir ödeme sözü istenir. Ödeme sözü verilen tarih genellikle 1 haftadan uzun olamaz. Yasal bağlayıcılığı bulunmamakla birlikte bankanız ile aranızdaki bir uzlaşma yerine geçer.

Kredi Kartı Ödeme Sözü Nasıl Verilir?

Eğer borcunuzda bir gecikme olacaksa bankanın sizi arayıp işleminizin muacceliyete düştüğünü belirtmesini beklemek yerine müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Ödeme yapacağınız gün sisteme not düşüldüğünde o gün gelene kadar telefonla sürekli aranarak meşgul edilmemiş olursunuz.

Kredi Kartı Ödeme Sözü Kredi Notunu Etkiler mi?

Kartınız ödeme yapılan güne kadar her koşulda gecikmede kalacağından dolayı siz ödeme sözü verseniz de kredi notunuz olumsuz bir şekilde etkilenecektir. Söz vermeniz notunuzun düşmesini engelleyecek bir faktör değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds