Kredi Kartı Otomatik Virman Ne Demek?

Bu makaleyi okuyorsanız muhtemelen banka farketmeksizin hesabınızdan otomatik virman yapıldığına dair bir hesap hareketiyle birlikte banka tarafından hesabınızdan para tahsil edildiğini gördünüz ve neler olduğunu anlamak için kendinizi internete attınız. Bankalar sizden habersiz otomatik virman yaptıysa ya da mobil bankacılık menüsünde otomatik virman talimatı butonunu gördüyseniz bunların ne anlama geldiğini açıklayacağız.

Virman demek, aynı banka içerisindeki farklı hesaplar arasında para aktarma işlemi yapılmasına verilen addır. Bu işlemin otomatik olmasıyla beraber bankalar kredi kartlarından ödemenizi gününde tahsil etmeyi hedeflerler. İşte buradan da anlayacağınız gibi kısaca kredi kartı otomatik virman demek, bankanın vadesiz hesabınızda bulunan parayı ödeme tarihi geldiğinde otomatik ödeme talimatı ile çekmesi anlamına gelir.

Kredi Kartı Otomatik Virman İptal Etme

  • Bankanın mobil uygulamasında kart ayarlarına girerek otomatik ödeme istemiyorum seçeneğine dokunun,
  • Banka çağrı merkezini arayın,
  • Şubeye giderek kart ile ilgili otomatik yapılan seçimin iptal edilmesini isteyin.

Burada bu işlemin iptal olmayacağı yalanına kesinlikle kanmayın. Sizden habersiz yapılan işlem bloke ya da hacizdir ki bu tür bir gasp sizden habersiz resmi bir karar olmadan kesinlikle yapılamaz bu tür bir işlemi iptal etmeyeceğini iddaa ederlerse yasal yollara başvurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.