Sarımsak Egzama Yapar mı?

Egzama deride oluşan alerjik bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlığın oluşumunu tetikleyen onlarca faktör olabilir. Ancak bünyeniz alerjik bir yapıya sahipse tetiklenmesini engellemek daha da önemli bir hale gelebilir. Sarımsak hakkında önceki makalelerimizde çeşitli sorulara cevap vermiştik. Bu yazımızda ise sarımsak egzama yapar mı? Yaparsa neden egzama yapar? Gibi sorulara kısa ama net cevaplar vereceğiz. 

Yapılan araştırmalarda sarımsak bitkisinin vücut için antibiyotik niteliğinde önemli derecede saymakla bitmeyen faydalı olduğu görülmüş ve bunun üzerine çoğu rahatsızlığa özel ayrı ayrı kür oluşturarak tedaviye yardımcı olması için tıp ve alternatif tıp bilimi çaba sarfetmiştir.

Sarımsak Egzamayı Artırır mı?

Sarımsak egzama yapmaz. Ancak vücudunuzda oluşmuş bir deri enfeksiyonu egzama var ise derinizi berbat hale getirecek dereceye kadar etkili şekilde rahatsızlık verebilir. Bu sebepten dolayı sarımsak tüketimi sırasında dikkat edilmelidir. Buna benzer yüzlerce soruya cevap bulabilmek için sitemizi bulmuşken kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting