Biyografi

Saadeddin Ustaosmanoğlu Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Ne İş Yapıyor?

Saadeddin Ustaosmanoğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı yazarların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Saadeddin Ustaosmanoğlu’ndan söz edeceğiz.

Saadeddin Ustaosmanoğlu Kimdir?

  • Yazar.

1959 yılında Trabzon’da dünyaya gelen Saadeddin Ustaosmanoğlu, İsmailağa Cemaati olarak bilinen tarikatın kurucusu Mahmud Ustaosmanoğlu’nun yeğenidir. Saadeddin Ustaosmanoğlu ayrıca IBDA-C isimli militan örgütün Salih Mirzabeyoğlu’ndan sonraki en etkili isimlerinden biridir. İlk ve ortaokul eğitimini tamamladıktan sonra medrese eğitimine devam eden Saadeddin Ustaosmanoğlu, 1999 ile 2005 yılları arasında görülen IBDA-C davaları nedeniyle Bolu, Kartal ve Metris cezaevlerinde hapis yatmış ve burada Mirzabeyoğlu ile yakın arkadaş olmuştur. Saadeddin Ustaosmanoğlu, hapse girmeden önce ”Furkan” dergisini çıkarmış ancak derginin kapanması ve hapisten çıkmasının ardından ”Yeni Furkan” dergisini çıkarmaya devam etmiştir. Saadeddin Ustaosmanoğlu, bu derginin genel yayın yönetmenidir.

Saadeddin Ustaosmanoğlu, son olarak Cübbeli Ahmet olarak da bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’ye ilişkin yayınladığı videolar ile gündeme gelmiştir. Söz konusu videodaki iddialara göre Saadeddin Ustaosmanoğlu, Cübbeli Ahmet Hoca’nın kasetlerinin olduğunu, şeyhlik iddialarından vazgeçmemesi durumunda bu kasetlerin ifşa olunacağını belirtmektedir. Sosyal medyada viral haline gelen son videolarıyla Saadeddin Ustaosmanoğlu, bazı kesimlerce eleştirilmekle beraber Cübbeli aleyhtarları tarafından da destek görmektedir. İsmailağa Cemaati’nde Mahmut Ustaosmanoğlu’nun ölümünden sonra başlayan iç çekişmenin nasıl seyredeceği şimdiden merak konusu.

One thought on “Saadeddin Ustaosmanoğlu Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Ne İş Yapıyor?

  • Turkoglu

    bu adam su ölen yasar nuriye benziyor, Cubbele hocanin yaninda cirak olur ancak , bunlarin maksadi islami bolmek ama, Cubbel akilli ve dogru insan, islami yonden verdige bilgiler dogrudur

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.