Emrah Serbes Kimdir?

Emrah Serbes, Türk yazar ve senarist. 27 Ocak 1981 yılında Yalova’da dünyaya gelen Serbes, Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Tarihi bölümü mezunudur.

Ankara’da eğitim gördüğü yıllarda Birgün Gazetesi‘nde çeşitli yazılar paylaştı, bir dönem Hayvan Dergisi Ankara temsilciliği görevinde bulunan Serbes burada Ahmet İnam ve Cengiz Güleç gibi isimlerle de tanıştı ve bu isimlerle gerçekleştirdiği sohbetleri Şen Profesörler: Metaforla Saadet Olmaz adı altında kitaplaştırdı. (2006)

Polisiye romana merak salan Serbes aynı yıl içerisinde ilk romanı olan Her Temas İz Bırakır‘ı çıkardı. Akıcı üslubu ve perde arkasındaki olayları ustalıkla kaleme alışıyla büyük beğeni topladı. İletişim Yayınları bünyesinde ikinci romanı olan Son Hafriyat 2008 yılında raflarda yerini aldı.

Yazar bir yıl sonra ilk öykü kitabı olan Erken Kaybedenler‘i çıkardı. (2009) Daha sonra ise en büyük başarısı olarak kabul edilen Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisinin senaristliğini üstlenen Serbes, polisiye roman konusunda hünerlerini kanıtlamış oldu.

Serbes koyu bir Gençlerbirliği ve Beşiktaş taraftarı olmasının yanı sıra büyük bir Neşet Ertaş tutkunudur. Katıldığı bir televizyon programında Neşet Ertaş’ın kendisine neler kattığını anlatmıştır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir