Hayvanlar

Kuşlar Susam Yer mi?

Yaşamını sürdürmekte olan tüm kuşlar susam yer mi? Merak edilirken, çoğu kuş türünün susam ile beslenmesi mümkün olmaktadır. Fakat bazı kuş türleri için susam ile beslenme mümkün olmamaktadır. Nadir olarak sussam yemeyen bazı kuş türleri, susam yemelere halinde bazı alerjik durumlar ile karşılaşabilirler. Bundan dolayı kuşun beslenme öğüne yeni bir gıda eklenmeden önce mutlaka kuşun buna ne şekilde tepki vereceğini düşünmek gerekir.  

Kuşlardaki beslenme ihtiyaçları türlerine, yaşlarına ve diğer faktörlere bağlı olarak değişmektedir. Doğada yaşayan kuşların çoğu tohum ve böcek türleri ile beslenmektedir. Bunun yanında meyve ve et de kuşların öğünlerinde yer alan yiyecekler arasında yer alabilmektedir. 

Kuşlar için bazı yiyecekler oldukça olumsuz sonuçlara yol açabilmektedir. Bunlar arasında çikolata, alkol ve kafeinli içecekler gibi kuşların tüketmemesi gereken ürünler bulunmaktadır. Kuş susam yer mi? Soran bir kişi için susamın bu kadar zararlı olacağını söylemek imkansızdır. Susam birçok kuş türü için yiyecek olarak kullanılabilmektedir. Fakat çok az bir ihtimal de olsa bazı kuş türleri için alerjik reaksiyonlara yol açabilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.