Hayvanlar

Kuş Pilav Yer mi?

Özellikle evde beslenen kuş pilav yer mi? Evde kuşu besleyen kişiler tarafından merak edilmektedir. Kuşların ana besin kaynakları içerisinde pilav yer almasa da kuş sahipleri tarafından çeşitli besinler ile beslenen ve farklı yiyeceklerin tadına bakan muhabbet kuşu gibi evde beslenen kuş türleri, gösterilen ilgi ve alaka sonucu farklı besinler ile de beslenebilmektedir. Bu durum uzun aralıklar ile tekrarlanır ve sadece aperatif olarak abartıya kaçmadan kuş beslenirse, kuş için herhangi bir sorun görülmeyebilir. Fakat kuşa verilen pilav miktarında abartıya kaçılırsa, kuşun sindirim sisteminde sorun oluşabilir. Bu durumda kuşunuzun istemeden de olsa zarar görmesi ile sonuçlanır.  

Kuş pilav yer mi? Sorusu için verebileceğimiz cevap evet olacaktır. Doğal ortamda beslenen ve temel besin kaynağı böcekler, yeşillik, tohumlar ve solucan gibi protein ve mineral acısından kuşların besin ihtiyacını karşılayabilecekleri besinler bulunmaktadır. Evde beslenen kuşlar için de özel olarak üretilmiş olan kuş yemleri ve sebze ile meyveler kuşun beslenmesi için önüne koyulabilecek besinler arasındadır. Bunların yanında kuşlara abartılmamak kaydı ile pilav verilmesi de mümkün olabilmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi