Marmaris Hisarönü Tekne Turu (Marmaris Çıkışlı / Her şey dahil)

Marmaris’te tercih edebileceğiniz diğer bir tur seçeneği olarak önerilen Hisarönü, deniz, kum, güneş ve sakinlik arzu eden tüm misafirlerimiz idealdir. Hele bir de sığ denizden hoşlanıyorsanız, değmeyin keyfinize. Hisarönü, Marmaris’in diğer kıyılarına göre daha çok rüzgar alır. Bu nedenle, sörf yapmayı sevenlerin çok tercih ettiği bir mekandır.

Marmaris Hisarönü Tekne Turu her şey dahil konseptinde yapılır. Öğle yemeğiyle birlikte içilen tüm alkollü ve alkolsüz içecekler, ödediğiniz ücretin içindedir. Turumuz iki katlı, konforlu, güvenilir teknelerimizle Hisarönü Körfezi’nde yapılır. Teknemize ulaşım ücretsiz olarak yapılır. Tur sonunda da misafirlerimiz, alındıkları noktalara tekrar bırakılır. Son zamanlarda büyük ilgi görmeye başlayan bu turumuzu denediğinize asla pişman olmayacaksınız.

Marmaris Hisarönü Tekne Turunun Durak Noktaları

• Selimiye Saklı Koy

Sabah ilk olarak uğranılan şirin bir balıkçı kasabasına hareket edilir. Selimiye muhteşem bir denize sahiptir. Misafirlerimize yaklaşık yarım saatlik bir yüzme molası verilir. Koyun berrak sularında yüzmeye doyamayacaksınız.

• Kamelya Adası Ve Öğle Yemeği

Her tarafı manastır kalıntılarıyla süslü Kamelya Adası, ikinci durak noktasıdır. Kamelya Adası’na vardığımızda teknemizde öğle yemeği servisi başlar. Yemek sırasında alkollü ve alkolsüz içecekler ücretsizdir. Misafirlerimiz yaklaşık 1 saatlik süre zarfında, denize girebilir, adayı gezebilir ya da adadaki dilek ağacına dilekte bulunabilir.

• Tavşan Adası

Tavşanların doğal ortamlarında hayatlarına devam ettikleri bu ada özellikle çocukların çok hoşuna gitmektedir. Teknemiz sadece fotoğraf çekebilmeniz için Tavşan Adası’nda 10 dakikalık kısa bir mola verir ve Dişlice Adası’na gitmek üzere yola koyulur.

 • Dişlice Adası

Aşk adası olarak nitelendirilen Dişlice Adası’nı görünce, ayrılmak istemeyeceksiniz. Dişlice Adası’nda sizi karşılayan turuncu renkli yosunların çevrelediği kayaları görünce çok etkileneceksiniz. Burada geçireceğimiz süre içerisinde tertemiz sularda yüzebilir ve büyüleyici manzaranın resimlerini çekebilirsiniz.

• Bencik Koyu

Dişlice Adası’ndaki yüzme ve fotoğraf molasının ardından teknemiz, 5. durağımız olan Bencik Koyu’na ulaşır. Çok sayıda yatın geldiği koy, cennetten bir parçadır. Teknemiz, misafirlerimizin bu güzel sularda biraz yüzebilmesi için yarım saatlik bir mola verir. Yüzme molasının ardından, Kız Kumu Plajı’na gitmek üzere yola devam edilir.

• Kız Kumu Plajı

Gezimizin son durağı olan Kız Kumu Plajı, 600 metrelik kırmızı renkteki kumuyla yerli yabancı turistin görmeden gidemediği bir plajdır. Kız Kumu Plajı muhteşem bir aşk efsanesine ev sahipliği eder. Adını da bu efsaneden aldığı söylenir. Teknemiz Kız Kumu Plajı’nda yarım saatlik fotoğraf molası verir. Arzu eden misafirlerimiz ihtiyaç molası verebilir, arzu edenlerse denizin ortasında yürümenin keyfini çıkarabilir. İçinde gizemli bir aşkı barındırdığına inanılan Kız Kumu sevginin, aşkın plajıdır. Tekne turumuz, bu son durağımızın ardından, dönüş rotası için yola çıkar. Misafirlerimiz limana ulaşınca, alındıkları noktalara bırakılmaları için aracımıza yönlendirilirler.

Marmaris Turları hakkında daha fazla bilgiye Marmaris Travelweb sitesini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.