Teknoloji

Lenovo İdeapad Mavi Ekran Hatası Çözümü

Lenovo İdeapad cihazlar günümüzde oldukça popüler olmasıyla bilinen ve kullanım açısından çok rahat olan cihazlardır. Fakat bildiğiniz gibi bütün cihazlarda hatalar ve arızalar ile karşılaşmak oldukça normaldir. Lenovo İdeapad cihazlarda da sıklıkla görülen Mavi Ekran hatası çok panik yapılmayacak bir durumdur.

Cihazınızın mavi ekran hatası almasına neden olan şey öncelikle Ram parçasıdır. Yani donanımsal açıdan bir sorun alıyorsunuz ki mavi ekran hatası karşınıza çıkıyor. Bu tür durumlarda işletim sisteminiz tamamıyla kitlenir ve nasıl hareket edeceği durumunda kararlar veremez. Bu durumda da mavi ekran hatasını alırsınız.

Çözüm olarak ise izleyeceğimiz temel adımlar var. Bu adımlara öncelikle ram parçasını değiştirmek veya çıkartıp tekrardan takmak geliyor. Çıkartıp tekrardan taktığınızda bu hatayı alıyorsanız biliniz ki sorun ram parçasındadır. Bu tür bir durumda yenileri alınıp takılması en doğru hamle olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi