Sağlık

Levotiron Adet Gecikmesi Yapar mı?

Levotiron tiroid rahatsızlıklarına bağlı guatr ve bölgede tümör oluşumunun tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Tiroid ilaçlarının adet düzensizliği yapıp yapmadığı kadınlar tarafından büyük bir merak konusu. Bu düşüncede de haksız değiller. Levotiron adet gecikmesi yapar. Bu problemin yaşanması ilaçtan değil, tiroid rahatsızlığının bizzat hormon dengesine zarar vermesi sebebiyle de olabileceğini bilmelisiniz. Böyle bir etki gördüğünüz anda tedaviyi bırakmak yerine doktorunuza danışınız.

Levotiron Neden Adet Gecikmesi Yapar?

Bu ilacın regl gecikmesi yapmasının sebebi prospektüs üzerinde detaylı bir şekilde açıklanmış. Verilen bilgiye göre, ilacın doz artışı sebebiyle tiroid hormonu değişiklikleri görülür ve bundan dolayı gecikme yaşanabilir. Ancak bunun genelde görülen bir yan etki olduğu için normal olduğunu düşünmeyin. Doktorunuz bu durumda sağlığınıza zararlı olabileceğini düşünüp farklı bir tedavi yöntemi ya da ilaç kombinasyonu önerebilir.

Kaynak: https://www.ilacbu.com/levotiron-adet-gecikmesi-yaparmi/

One thought on “Levotiron Adet Gecikmesi Yapar mı?

  • Hilal

    Ben daha Yeni başlıycam korkuyorum açıkçası

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi