Biyografi

Lidya Nisan Ersemiz Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu Kaç? Dizileri?

Lidya Nisan Ersemiz kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Lidya Nisan Ersemiz’den söz edeceğiz.

Lidya Nisan Ersemiz Kimdir?

  • Oyuncu.

Lidya Nisan Ersemiz, dizi-film ve tiyatro oyuncusudur. TED Koleji mezunu olan Lidya Nisan Ersemiz, lisans eğitimini ise Kadir Has Üniversitesi Tiyatro bölümünde tamamlamıştır. Öncesinde İlginç Bazı Olaylar adlı dizide Aygül karakterine hayat veren Lidya Nisan Ersemiz, şimdilerde ise Andropoz adlı dizide Şahinde rolünde oynamıştır. Ertemiz aynı zamanda ünlü gazeteci Burak Ersemiz’in de kızıdır.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Lidya Nisan Ersemiz, oyunculuk çalışmalarına Netflix platformunda yayınlanan Andropoz isimli dizide devam etmektedir. Başarılı oyuncu Lidya Nisan Ersemiz hakkında merak edilen aslen nereli, boyu kilosu kaç gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

– biliyo.org, Lidya Nisan Ersemiz, erişim tarihi: 21 Ekim 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.