Ülke TV Sunucusu Faruk Aksoy Kimdir? Aslen Nereli ve Kaç Yaşında? Eşi Kim?

Ülke TV sunucusu Faruk Aksoy kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Faruk Aksoy’dan söz edeceğiz.

Faruk Aksoy Kimdir?

  • Haber sunucusu, gazeteci.

1974 yılında Sakarya’da dünyaya gelen Faruk Aksoy, 1994 senesinde lisans eğitimi için Kütahya’ya gitti. Aksoy, televizyonculuk kariyerine burada başladı. Burada Kütahya Birlik FM isimli radyo kanalında program sunucusu olarak görev alan Faruk Aksoy, daha sonra BTV ekranlarında muhabirlik, sunuculuk ve spikerlik görevlerinde bulundu.

Kütahya merkezli yayın yapan bir internet sitesinde uzun süreni köşe yazılarına devam eden Faruk Aksoy, Kütahya’da birkaç televizyon ve basın kurumunda görev yaptıktan sonra 2000 senesinde Kütahya’dan ayrıldı ve memleketi olan Sakarya’ya döndü. 5 yıl sonra ise aslen Kütahyalı olan Plastik ve Rekonstriktif Cerrahi Uzmanı Dr. Hacer Banu Koç ile evlenen Faruk Aksoy, eşi ile beraber Aydın’a taşındı. Burada da televizyonlardan ve basın-yayından uzak durmadı.

Burada Aydın’da yayın yapan AyTV ve İzmir merkezli yayın yapan Kanal35’de çeşitli programlar yaptı. Bu ekranlardaki “Sokakta Edebiyat” programı çok beğenildi. Eşinin tayin durumu nedeniyle eşi ile beraber Kırklareli’ne taşındı. Faruk Aksoy, hafta sonları İstanbul’a gelip burada TV5 ekranlarındaki “Haftasonu Haberleri”ni hazırlayıp sundu.

Milat Gazetesi ve Yenişafak Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapan ve yazarlık kariyerine de bir yandan devam eden Faruk Aksoy, bu arada Beykent Üniversitesi bünyesinde kurulan Beykent TV’nin kurucu üyelerinden biri oldu ve bu kanalda Genelkurmay eski başkanı Yaşar Büyükanıt ile programlar yaptı.

Beykent TV ekranlarında “An ve Zaman” isimli programı hazırlayıp sunan Faruk Aksoy burada tarihçi Koray Şerbetçi ile beraber programlar da yapmıştır. Bu programı daha sonra Kanal 24’e taşıdı. TVNET isimli televizyon kanalında Karşı Karşıya adlı tartışma programını sundu.

Faruk Aksoy son olarak Kanal 7 medya grubu ile anlaşmıştır. Kendisi şu anda Ülke TV ekranlarındaki Haber Servisi adlı programı yapmaya başlamıştır. Twitter, Instagram ve Facebook hesaplarından gündemle ilişkin paylaşımlarına devam etmektedir.

Diğer Yazılarımız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.