Lightning Kulaklıklar Güldürmedi

Şu an yaşadığım sorunlar üzerine hemen yazmaya hazırlandığım yazıları bırakıp bu başlığı atmaya karar verdim. Gelenekselleşmiş görkemli bir gecede Iphone 7 telefonların tanıtımı sırasında kısa süreli bir şok yaşadık; ‘Artık jack girişi yok lightning kulaklıklar sizin için var’ gibisinden bir kampanya ile duyurulmuştu bu olay. Apple hayranlarının çoğu ‘Apple yaptıysa bir bildiği vardır.’ diyerek bu yeni sistemin neden geldiğini merak edip internette aramadı bile. Daha iyi ses kalitesi, telefonda sadelik vs. vs. Peki kullanım açısından gerçekten işe yaradı mı?

İlk göze çarpan problem telefonu müzik dinlerken aynı anda şarj edememiz. Saolsun Apple bunu da düşünmüş ve kablosuz kulaklıklarını çıkarmış fakat ufak bir problemimiz var: Fiyatların pahalılığı. Diğer açılardan baktığımızda bu kulaklıkları Iphone cihazlar harici hiç bir yerde kullanamıyoruz. Bazı Apple hayranları çıkıp o sadece telefon için yapılmış zaten diyebilir. Fakat yine de mantıklı gelmiyor. Kullanış açısından bu problemleri yaşarken haberlere bir bomba daha düştü. Kullanıcıların çoğu kulaklığı taktıktan sadece birkaç dakika sonra kulaklığın tuşlarının çalışmıyor olması.

Apple’ın bu problemleri farkedip kabullendiği ve bunun için bir fix paketi çıkararak sorunu çözeğe söylentileri dolaşıyor. Benim daha çok merak ettiğim konu ise yeni modellerde bu sistem devam edecek mi? Büyük ihtimalle. Onbinlerce Iphone 7 kullanıcısı için bu çok kötü bir haber olurdu. Ya Apple mühendisleri devasa kampüslerinizde çalışıp bunu mu icat ettiniz? Alkışlıyorum.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi