Vakumlu Kapılar

Bu yazıda ‘vakumlu kapı nedir?‘ ve ‘Araçların kilit sistemlerinde dikkat edilmesi gereken noktalar’ konularında bilgiler öğreneceksiniz.

Çok üstün bir özellik olmasa da lük sınıfa giren araçlarda bulunduğu ve rahatlık sağladığı için vakumlu kapılar tercih ediliyor. Fakat aracınızda vakumlu kapı varsa ve buna alışkın olmayan arkadaşınız aracınıza bindiyse kapıyı çat diye çarpmaya çalışabilir. Fazla bir zararı olmayacaktır çünkü kapı o sertliği emiyor. Anca size faydası ‘Vakumlu kapı o bırak kendisi gerisini kendisi örter’ diyerek ufaktan havanızı atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Mercedes Kırmızı S İşareti Ne Demek?

Çoğu marka ve modelde araç içinde bulunan kişiler veya hayvanlar kapıları içeriden kilitleyebilirler. Aracınızın dışarıdan açılabilmesi için aracı terk ederken uzaktan kumandayı yanınıza alınız.

Vakumlu kapı sistemi pnömatik hava basıncı sayesinde kapıyı hafifçe bıraktığınızda vakumlayarak kilitlenmesini sağlar. Böylece kapı tam kapandı mı acaba diye düşünmenize gerek kalmaz.

İlginizi Çekebilir:  HGS Kaçış Ne Demek?

Öyle ki bazı kullanıcılar aracında vakumlu kapı olup olmadığının farkında dahi değil. Yaygın bilinen bir özellik değil. Bunun asıl sebebi lüks sayacağımız otomobillerin bile çoğunda vakumlu kapı bulunmaması.

Kapıları kapatmak için hafifçe bastırınız. Kapanma işlemi bundan sonra kendiliğinden tamamlanır.

Yaralanmalardan sakınmak için kapıların kapanma bölgesinin serbest olmasına dikkat ediniz.

İlginizi Çekebilir:  Rot Balans Dükkanı Açmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

 

Aracınızda fabrika çıkışı vakumlu kapı özelliği gelmedi ise problem yok. Bu özelliği sonradan birkaç saatlik işlemden sonra tüm kapılarınıza uygulatabilirsiniz. ‘Soft Close Automatic’ de denilen bu sistem hakkında sorunuz olursa yorum olarak yazabilirsiniz.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri - evden eve nakliyat