Limon İshal Yapar mı?

Zayıf sindirim, diyet alerjileri, yüksek şekerli diyetler, laktoz intoleransı, grip, gastrit ve bağırsak parazitleri ve enfeksiyonları gibi çeşitli faktörler ishale neden olur. İshaliniz patojen mikroorganizmalardan kaynaklanıyorsa, limon yemek ya da limon suyu içmek antimikrobiyal özelliklerinden dolayı faydalı olabilir. Bununla birlikte, ishaliniz çok fazla fruktoz tüketmekten kaynaklanıyorsa şeker içeren limonata tüketiminden kaçınmalısınız. Şiddetli ishal yaşıyorsanız, tedavi için mutlaka hekiminize danışmalısınız.

İlginizi Çekebilir:  Episoft Nedir?

Doğal limon suyu, askorbik asit olarak da bilinen sitrik asit ve C vitamini açısından zengindir. Her iki asit de antimikrobiyal özellikler sergiler. İshal nedeni bakteriyel, viral, fungal veya paraziter enfeksiyonlar ile ilgiliyse, az miktarda şekersiz limon suyu içmek ishal için faydalı olabilir.

İlginizi Çekebilir:  Korona Uyku Yapar mı?

Sonuç olarak, eğer şekersiz bir limonlu içecek içtiyseniz ya da yediyseniz suçlunun limon olma ihtimali yoktur. Aynı gün içinde tükettiğiniz diğer gıdaları gözden geçirmeniz gerekmektedir. İshal yapan onlarca gıda hakkında diğer makalelerimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara