Otomobil

Linea Yakıt Filtresini Kontrol Ettirin Arızası

Fiat Linea aracınızın gösterge panelinde ‘yakıt filtresini kontrol ettirin’ uyarısı gördüğünüz anda hemen paniğe kapılmanıza gerek olmasa da bir an önce filtreyi değiştirmeniz gerekecektir. Kirli veya tıkalı bir yakıt filtresi motor performasını düşürmek, yakıt tüketimini artırmanın yanı sıra motora ciddi zararlar verebilir. Yakıt filtresi motor içinde deveran eden yağın sağlıklı bir şekilde süzerek, üzerinden partiküllerin atılmasını sağlar. Arızayı sıfırlamak için yakıt filtresini kontrol ettirin yazısını gördükten sonra ilk fırsatta yağ değişimi yapan bir yere uğrayınız.

Ancak yağ değişimi yapan yağ dükkanlarında büyük ihtimalle aracınıza uygun filtre bulunmayacağından dolayı Fiat parçacısına uğrayıp filtreyi alın. Gittiğiniz yerde yağ değişimi de yapılacaktır.

Bu uyarı ışığını söndürmek için tekrar başka bir yere uğramanıza gerek yoktur. Değişim esnasında ustanız bu uyarıyı aracı makineye bağlamaya gerek kalmaksızın silebilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds