Soğutma Sıvısı Uyarısı Leon

Soğutma sıvısı arızası Seat Leon modellerinde ekranda görülen; ‘Soğutma sıvısını kontrol edin! Kullanım kılavuzu!’ mesajıyla birlikte anlaşılmaktadır. Bu problemi çözebilmek için öncelikle sensörlerin doğru çalıştığından emin olmak amacıyla radyatörde bulunan soğutma suyu seviyesini kontrol ediniz. Bu noktada motorun soğuk olduğuna emin olunuz. Aksi takdirde basınçlı ve sıcak radyatör suyu yaralanmalara sebebiyet verebilir. Ancak Leon model araçlarda görülen kronik bir sorun soğutma suyu uyarısına sebep oluyor olabilir.

Aracın soğutma sıvısı durduk yere azalmaz. Bundan dolayı azalan suyu doldursanız da problemin kaynağını iyi bir şekilde araştırmanız gereklidir. Seat Leon modellerinde radyatörün çürüme sebebiyle delinerek su eksiltmesi bilinen ve forumlarda sıkça tartışılan kronik bir problemdir. Öncelikle tesisat boyunca sızdırma olup olmadığı iyi bir usta ya da yetkili servis tarafından kontrol edilmelidir.

  • Devirdaim pompası kaçırıyor olabilir,
  • Bu noktaların hepsi tek tek kontrol edilmediği takdirde aracın yolda hararet yapması yalnızca anlık başınızı ağrıtmayacak çok daha büyük problemlere sebep olacaktır.

Seat Leon modellerinin parça maliyetleri tavan olduğundan hararet durumunda yanan üst kapak contası yarı rektefiye işlemi isteyeceğinden dolayı cebinizi yakabilir. O yüzden bir an önce servise başvurunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting