Louisa Johnson Kimdir?

Louisa Johnson, İngiliz sanatçı ve şarkı yazarı. 15 Ocak 1998 tarihinde İngiltere’nin Essex, sehrinde dünyaya geldi. Kasım 2016’da çıkardığı ”So Good” adlı single çalışması ile tüm dünyada en çok dinlenenler arasında yerini alan Louisa Johnson’ın babası bir inşaat işçisi, annesi ise sürücü eğitmeni.

15 Ocak 1998’de doğan Louisa Johnson, kariyerinin ilk adımlarını attığı ve müzikle ilgilenmeye başladığı Thurrock şehrinde büyümüştür. Louisa Johnson, İngiltere’deki ”The X Factor” adlı yarışmayı kazanmasından sonra şöhreti giderek arttı. İngiltere’de çeşitli radyolarda programlara katılan ve single çalışmalarına devam eden Johnson, diğer X Factor yarışmacılarından farklı bir başarı elde etti.

İlginizi Çekebilir:  Derin Deniz Görgülü Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu?

Clean Bandit grubu ile çıkarmış olduğu 2015 tarihli ”tears” adlı single, İskoçya ve İngiltere listelerinde zirveye oynadı. Daha sonra single‘ın başarısı tüm Avrupa’ya da yayıldı.

Forever Young adlı çalışması ile İngiltere listelerinde 9. sıraya kadar ilerleyen Louisa Johnson, bu başarıyı daha sonraki çalışmalarında yakalayamadı. So Good adlı çalışması ise İngiltere listelerinde en fazla 13. sıraya kadar gelebildi.

İlginizi Çekebilir:  Ekin Mert Daymaz Kimdir? Nereli Ve Kaç Yaşında?

Özel Yaşam

Louisa Johnson, İngiltere’nin güney bölgesinde doğduğundan dolayı bir Westham United taraftarıdır. Büyüdüğü yerler de bunda etkili olmuştur. Henüz 20 yaşında olan Louisa Johnson, ilerleyen yıllarda adından daha sıkça söz ettirecek bir yeteneğe sahip.

So Good adlı şarkısı YouTube üzerinde 18 milyon; Best Behaviour adlı şarkısı 15 milyon izlenmiştir. Aşağıdaki linkte Louisa Johnson’u tüm dünyada tanıtan X Factor performansını izleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Halk TV Sunucusu Betül Araz Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Evli mi? Eşi Kimdir?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara