Teknoloji

Macbook Early Ne Demek?

Apple Macbook laptopların diğerlerinden farklı görülmesinin elbet geçerli bir sebebi var. Zaman zaman Windows kullanıcıları tarafından fazlasıyla yerilip dalga geçilse de bu air ve pro modelleri fark etmez, hepsinin harika işlemci mimarileri mevcut. Durum böyle olunca 2. el, eski Windows dizüstü bilgisayarlar fazlasıyla yıpranırken Macbook modellerinin 2017 modelleri dahi iş görebiliyor. Bilindiği üzere iPhone cihazlarda 12-13 gibi modeller bulunuyor. Macbook modelleri için ise seri üretim yılına bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor.

Ayrıca senede tek model değil, 3 tane farklı model piyasaya çıktığı dahi oluyor. Early, mid, late kavramları da tam olarak bu noktada devreye giriyor. Macbook early demek, o senenin başında üretilen ve piyasaya çıkan modeli olduğu anlamına gelir. Yalnızca üretim tarihi değil bir önceki modeline göre de üstün özellikler eklenmiş olabilir. Bu sebepten dolayı laptop alırken yalnız yılına değil early veya late olmasına da dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi