Mahmut Orhan Kimdir?

Son dönemlerde adını sıklıkla müzik platformlarından duyduğumuz, kendisinden, parçalarından ve tarzından bolca bahsettiren Mahmut Orhan kimdir? Mahmut Orhan, 11 Ocak 1993 Bursa doğumlu Türk DJ, profesyonel müzik kariyerine  2012 yılında kaydettiği “Ceiron” adlı parçayla adım attı. İlerleyen yıllarda Türkiye’nin en hızlı yükselen DJ’lerinden biri haline geldi.

Mahmut Orhan Sabah gazetesine verdiği röportajda şu ifadelere yer veriyor:

“Küçükken eline gitarı verdik çaldı” gibi bir hikayem de yok. Para kazanmam gerekiyordu, müzikle ilgili bir işe rastladım. Ama 2010 yılında kendi müziğimi üretmeye başladıktan sonra her şey bir anda değişti. Ancak ilk kez o zaman “Ben müzik için doğmuşum” diyebildim. 

Baş döndürücü bir hayat hikayesi:  ”2011 yılında artık birçok mekanda parçalarım çalınıyordu. 19 yaşındayken Bebek’teki ünlü bir gece kulübünden müzik direktörlüğü teklifi geldi. Kabul ettim. ”

Mahmut Orhan’ı asıl üne kavuşturan Sena Şener ile çıkardığı ”Feel” çarkısı oldu. Şarkı Youtube’da 220 milyonun üzerinde görüntülenme aldı. Popüler, Hit müzik, Türk Pop, Doğu müzikleri gibi farklı tellerden müzikleri house tarzı yorumlaması, ”remix” ile yeniden ustaca sunması ile ünü ülke dışına çıkmış durumda. 24 yaşında olan Mahmut Orhan, çalışmalarında daha çok ”cover”, ”remix”, ”house style” üzerinde yoğunlaşmıştır.

Mark Eliyahu’nun ”Journey” adlı paçasının ”remix”li versiyonu, Mahmut Orhan’ın müziklerin orijinal dokusu ve havasına karışmadan ustaca yeniden yorumlamasını gözler önüne seriyor.

Aytaç Kart, Boral Kibil, Sezer Uysal, Dj Tarkan, Alceen, Ludwix, Deepjack ve Mr. Nu ile ortak çalışmalarda yer alan Mahmut Orhan, son dönemlerde en çok öne çıkan isim konumunda. Meslektaşı Hakan Akkuş gibi isimlerle daha uzun yıllar ülkemizi temsil edeceklerdir. Başarılarının devamını dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.