Teknoloji

Makale Özgünlük Testi

Web sitesi sahipleri iyi bilir, seo açısından baktığımızda, bir makalenin özgün olması çok önemlidir.

Özgün ve özenle hazırlanmış kaliteli bir makale Google arama sonuçlarında üç sıraları çıkmamız konusunda en önemli sinyallerden biri. Bunun yanında Google‘ın başka bir siteden tamamen kopyalayıp eklediğimiz içeriği fark ettiğinde kopya içerikten dolayı sitemizi cezalandırıp arama sıralarında çok arama sıralarında bize çok alt sıraları layık görebilir.

İnternette milyonlarca bilgi olduğu için bulduğumuz bir bilginin, bir yazının özgün olup olmadığını tek tek kontrol etmemiz oldukça zor görünüyor. Şükür ki bizim için makale özgünlük testi yapan da o onlarca web sitesi mevcut şimdi size bu web sitelerinden benim kullandığım birkaçını sunacağım.

Web sitelerine listelemeye başlamadan önce bu sistemlerin çalışma mantığından bahsetmek istiyorum. Makaleyi ilgili alana yapıştırdığınız da bu sistem Google üzerinden her bir cümleyi tek tek aratarak daha önce başka bir web sitesinde yayınlanıp yayınlanmadığına karar verir. Bundan sonra size şehrinizin ne kadar özgün olduğu konusunda fikir verir.

Birkaç yerde okuduğum bilgiye göre, bazı makale özgünlük testi yapan web sitelerinin sizin için çok zararlı olabileceğini buldum. İlgili alana metni yapıştırdığınız zaman Sistem o metni alıp kendi alt yapısında ki web sitelerden birinde yayınlayarak sistemine fayda sağlamaktadır. Başka bir deyişle içeriğin orjinal olup olmadığını kontrol etmeye çalışırken orjinal olsa dahi kopya içeriğe düşmenize sebep olabilir. Kulağa çok kurnazca gelse de bazı yabancı web siteleri bunu yapıyor.

http://analiz.r10.net/makale-ozgunluk-kontrolu/

Benim de üyesi olduğum r10.Net forumuna ait bu kontrol sistemi güvenilir olsa da çalışma prensibi açısından bazı teknik eksikliklere sahip. Dolayısıyla makale kontrol yapmak normalden daha uzun sürebiliyor ve hatalı sonuçlar alabiliyorsunuz. Yine de kullanılabilir.

http://smallseotools.com/plagiarism-checker/

Benim kullandığım ve en çok güvendiğim adres bu. Yukarıda yabancı web sitelerinden kontrol sağlarken güvenlik sıkıntısı yaşayabileceğinizden bahsettim fakat bu websitesi çok tanınmış olması dolayısıyla itibarını kaybedecek şekilde böyle yollara başvurmayacağını düşünüyorum. Bu sistemi kullanıyorum. Sisteme giriş yaptığınızda bütün makale özgünlük testi sitelerindeki gibi metni alana yapıştırıp sadece bekliyorsunuz ve kontrol süresi diğer web sitelerine göre çok düşük. Yaklaşık 1000 kelimelik bir makaleyi 10 saniye içerisinde kontrol edebiliyor.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds