Gündelik Hayat

Mangal Kömürü ile Nargile İçilir mi?

Yazıya başlamadan önce ciddiyetle belirtmemiz gereken şey, ister mangal kömürü ile olsun ister özel nargile kömürü kullanın tütün içeren bir ürün sağlığınız için hayati derecede zararlıdır. Bu ürünleri asla kullanmayınız. Yazı içerisinde yalnızca geleneksel olarak yapılan nargilede mangal kömürü ne derece uyumlu olur, kısaca tartışacağız.

Mangal kömürü ile nargile içilir. Ancak tadı son derece farklı ve daha ağır olacaktır. Bunun ise teknik bir sebebi var. Nargileyi yaktığınız esnada özel üretilmiş kömürler yavaş ve içten yanarken, mangal kömürü hızlı bir şekilde yanarak tütünü yakacaktır. Bu da nargile keyfini bozmakla birlikte kısa sürede içimi sonlandıracaktır. Ayrıca kullanım sırasında çok sık bir şekikde kömür temizlemek durumunda kalabilirsiniz. Her çekim esnasında mangal kömürünün koru hızlı bir şekilde bitecektir.

Özetle, yalnızca imkan olmayan kamp gibi yerlerde bu yöntem denenerrk yapılmaktadır. Normal şartlarda tercih olarak bu şekilde içim mümkün olmayacaktır. Ayrıca başta belirttiğimiz gibi bu tür ürünlerin tek sefer ya da düzenli kullanımı fark etmeden sağlığınızı riske atacaktır. Kullanmayı bırakmak için bir profesyonelden yardım almanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds