Yatırım Tavsiyesi Değildir Ne Demek?

Ekonomi ile ilgili sitelerde ve Tozlu Mikrofon Gizlilik sayfasında da gördüğünüz. ‘Yatırım tavsiyesi değildir’ ibaresi anlamı açık olsa da internet sitelerinde neden ısrarla ve tekrar tekrar belirtilerek yazılıyor, gelin beraber inceleyelim.

Yatırım Tavsiyesi Değildir Ne Demek?

Yeni SPK düzenlemeleri gereği yetkili ve lisanslı kuruluşlar dışında yatırım konusunda tavsiye vermek kesinlikle suç sayılmaktadır. Daha önceki yazımızda belirttiğimiz gibi whatsapp uygulamasında bulunan taktik ve tahmin paylaşım grupları dahil kesinlikle yasak olarak belirlenmiştir. Bunun asıl sebebi bu konuyu manipüle ederek yatırımcıları dolandırmaya çalışan kötü niyetli insanların önüne geçmektir.

İlginizi Çekebilir:  Döviz Kuru Rejimi Nedir?

Bütün bu sebeplerden dolayı, internet siteleri ve borsa ile ilgili dergilerde bulunan yazılar insanları yönlendirici bir manada anlaşılmasın ve tavsiye yerine geçmesin diye bu ibare özellikle eklenir. Böylelikle yayıncı yasal sorumluluğunu yerine getirir ve kullanıcı da bu konuda yalnızca makaleyi dikkate alarak işlem yapmaması gerekliliğinin bilincine varır.

İlginizi Çekebilir:  Tansaş'a Ne Oldu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara