Mehmet Ördekçi Kimdir? Mehmet Ördekçi Öldü mü?

Mehmet Ördekçi kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca ”Mehmet Ördekçi”den söz edeceğiz.

Mehmet Ördekçi Kimdir?

  • Ekşi Sözlük yazarı
  • Editör ve yazar

Mehmet Ördekçi, özellikle Ekşi Sözlük’te kendi ismiyle yazdığı girdiler ve başlıklar ile taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanan ve kaleminin güçlü olması nedeniyle de bazı Ekşi Sözlük yazarlarının da sıkı takipçisi olduğu bir isim.

22 Eylül 1967 yılında Besni ilçesinde dünyaya gelen Mehmet Ördekçi Ankara Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde 3’er yıl Felsefe bölümünde eğitim gördü. 1993 ile 2003 yılları arasında siyasi nedenlerden ötürü 10 yıl hapis yatan Mehmet Ördekçi, bu 10 yılın ardından hapishaneden çıkmış ve yazılarına devam etmiştir.

Bir dönem Derki isimli dergide yazılarını yayınlayan Mehmet Ördekçi daha sonra Ekşi Sözlük’te kendi adıyla yazılar yazmaya başladı. Sosyal medya hesaplarından da siyasi konulara ilişkin görüşlerini bildiren ve pek çok yakın takipçisi bulunan Mehmet Ördekçi, özellikle analizleri ve yorumları ile pek çok kişi tarafından ilgiyle takip edilmiştir.

Hayata Dönüş Operasyonunda kardeşi Mahmut Murat Ördekçi’yi kaybeden Mehmet Ördekçi, kendi kurduğu bir internet sitesinde de siyasi yazılar kaleme almaktadır.

Mehmet Ördekçi Öldü mü?

Ekşi Sözlük’te Mehmet Ördekçi’nin öldüğü bilgisi gündemde yer alırken Facebook’tan da ailesi tarafından öldüğü bilgisi doğrulandı.

Mehmet Ördekçi vefat etmiştir. Cenaze ile ilgili bilgiler paylaşılacaktır. Ailesi.” paylaşımın akabinde ailesi tarafından ”Yarın (18-05-2019) İkindi namazına müteakip Sefaköy Merkez Camisinden Kanarya Mezarlığına defnedilecektir.” paylaşımı yapılmıştır.

Mehmet Ördekçi’nin ölüm haberini alan takipçileri büyük üzüntü duyarken Ördekçi ailesi tarafından yapılan paylaşımın altına da üzüntülerini ifade ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: