Roosa Rautio Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu?

Roosa Rautio kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kaç? Daha önceki yazılarımızda bazı voleybol oyuncularından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca Roosa Rautio’dan söz edeceğiz.

Roosa Rautio Kimdir?

Roosa Rautio 23 Eylül 1998 yılında doğmuş 23 yaşında voleybol oyuncusudur. Finlandiya vatandaşıdır. Roosa Rautio Finlandiya Kadın Voleybol Takımında pasör olarak yer almaktadır.  

Yetenekli oyuncu 13 yaşından beri voleybol oynamaktadır. Kariyerine ilk olarak Wovo Rovaniemi takımında başlamış ve neredeyse 2 yıl bu takımda oynamıştır. Daha sonra North Dakota Üniversitesi’nin voleybol takımında oynamaya başlamıştır. Bu takımda sadece bir sezon oynayan oyuncu şu an Tulsa Üniversitesi voleybol takımında oynamaktadır. 2021 Avrupa Kadınlar Şampiyonası için ana vatanı olan Finlandiya takımında oynamaktadır.

Boyu Kilosu?

Finlandiya Kadın Voleybol kadrosunda bulunan Roosa Rautio 175 santimetre boya sahipti. Boyu bir pasör için kısa olarak kabul edilse de yetenekleri ile bu sorunu geri planda bırakmayı başarmıştır. Roosa Rautio, ayrıca Türkiye ile Finlandiya arasında oynanan 23 Ağustos 2021 tarihli maçta da kadroda yer almıştır. Voleybolcu Roosa Rautio, başarılı bir performans sergilemektedir.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Roosa Rautio, ayrıca aktif olarak voleybolculuk kariyerine devam etmektedir. Başarılı oyuncu Roosa Rautio, hem kulüp kariyerine hem de milli takım kariyerine başarılı bir şekilde devam etmektedir. Roosa Rautio hakkında merak edilen sevgilisi kimdir gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Kaynak: Tulsa Hurricane

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting