Biyografi

Mehmet Salih Aydın Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında?

Mehmet Salih Aydın kimdir, nereli ve kaç yaşında? Mehmet Salih Aydın, 1977’de dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini Ağrı İmam Hatip Lisesi’nde tamamlayan Mehmet Salih Aydın, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamlamış; yüksek lisansını İş Sağlığı ve Güvenliği alanında tamamlamıştır.

2000 senesinde avukatlık kariyerine başlayan Mehmet Salih Aydın, uzun yıllar serbest avukatlık yaparak bölgesinde önemli bir hukuki aktör haline gelmiştir. 2012-2018 yılları arasında Türkiye Barolar Birliği Ağrı Delegesi olarak görev almış ve bölgesel düzeydeki hukuki konulara aktif katılım sağlamıştır. 2006-2008 seneleri arasında AK Parti Ağrı Merkez İlçe Başkanlığı görevini üstlenen Aydın, aynı dönemde partisinin temsilcisi olarak önemli görevler üstlenmiştir. 22 Temmuz 2008 seçimlerinde Ağrı ilinde 5 vekilin çıkarıldığı dönemde aktif bir rol üstlenerek partisinin başarısına katkı sağlamıştır. Mehmet Salih Aydın, 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri için AK Parti’nin Ağrı Belediye Başkan adayı olmuştur.

Instagram ve Twitter hesabından da paylaşımlarda bulunan Mehmet Salih Aydın hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • ntv.com.tr, Mehmet Salih Aydın, erişim tarihi: 19 Ocak 2024

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.