Biyografi

Meliha Okur Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli? Ne İş Yapıyor?

Meliha Okur kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı yazarların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Meliha Okur’dan söz edeceğiz.

Meliha Okur Kimdir?

  • Gazeteci

1951 yılında Ankara’da dünyaya gelen Meliha Okur, Karadeniz Ereğli Lisesi’nden mezun olmuş, üniversite eğitimini ise Marmara İletişim’de ve Ticari İlimler Akademisi Gazetecilik Halkla İlişkiler Yüksek Okulu’nda tamamlamıştır. Gazetecilik kariyerine Gökkuşağı adlı dergide ekonomi haberleri ile başlayan Meliha Okur, uzun süre boyunca Doğan Medya Grubu’nda çalışmış; Milliyet gazetesinde köşe yazarı olarak da görev almıştır. Kuruluş aşamasında CNN Türk’te görev alan Meliha Okur, 10 yıl boyunca bu kanalda ekonomi servisi sunucusu olarak çalışmıştır. Tecrübeli gazeteci Meliha Okur, birçok farklı kanalda çalıştıktan sonra FOX Haber’de göreve başlayan Meliha Okur, bunun yanı sıra ”Benden Söylemesi” programında da ekonomi üzerine yorumculuk yapmaktadır.

Instagram hesabından da (50 binin üzerinde takipçisi vardır) aktif olarak paylaşımlarda bulunan Meliha Okur, yorumculuk ve gazetecilik kariyerine halen devam etmektedir. Tecrübeli gazeteci Meliha Okur hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri kim, ne iş yapıyor gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biyografya.com, Meliha Okur, erişim tarihi: 22 Eylül 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi